• 1 Kopia
  • 3 Kopia

walne zebranie

 

Drodzy Członkowie i Sympatycy Stowarzyszenia Przyjaciół Polskiej Misji Katolickiej,

Jak zapowiadaliśmy w poprzednim numerze „Wiadomości”, 13 maja odbyło się kolejne Walne Zebranie naszego Stowarzyszenia. Jak zwykle, w przyjacielskiej ale i zatroskanej atmosferze pochyliliśmy się nad sytuacją Polskiej Misji Katolickiej w Szwajcarii i nad naszymi możliwościami niesienia Jej poparcia i pomocy.

Zebranie przyniosło nam dwie nowiny, jedną dobrą i jedną złą.

Dobra to ta, że na zebraniu pojawiło się kilka nowych osób, pragnących przyłączyć się do naszego działania swoim entuzjazmem i nowymi pomysłami, szczególnie dotyczącymi sposobów rozpowszechniania informacji o naszym Stowarzyszeniu i naszych celach. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się wprowadzić je w życie.

Zła nowina to ta, że Fundacja im. o. J.M. Bocheńskiego, której wkład w nasze finansowanie w roku 2022 wynosił ¼ naszego budżetu, w tym roku nie wytworzyła żadnego dochodu a nawet przyniosła straty, w związku z czym nie będzie w stanie wpłacić nam żadnej pomocy do czasu poprawy swojej sytuacji finansowej.

Nasz przewidywany budżet na rok przyszły jednakże jest podobny do dotychczasowego gdyż składa się głównie ze stypendium dla Księdza Stypendysty, jego opłat socjalnych i znaczków pocztowych, kosztów stałych. Ksiądz stypendysta, którym jest obecnie ks. Kordian Broniarczyk, pomaga księdzu Koordynatorowi w Marly, Zuchwilu i innych ośrodkach polonijnych. Od września tego roku będzie również odprawiał msze św. dwa razy w miesiącu w Charrat w Valais, gdyż sprawujący tam posługę ksiądz polski wyjeżdża.

Jak widzicie, Wasze wpłaty przyczyniają się do obejmowania posługą duszpasterską jak największej liczby Polaków w Szwajcarii. Dlatego usilnie prosimy, mówcie o naszym Stowarzyszeniu wokół Was, propagujcie informacje zawarte na naszej stronie internetowej. Nadal liczymy na Państwa wsparcie, nasza przyszłość jest w ręku każdego z Was.

Wszystkim Państwu dziękujemy za pamięć i życzymy szczęśliwego letniego odpoczynku.

Zarząd i Komisja Rewizyjna Stowarzyszenia

 

Galeria - 13.05.2023